Blogist

Blogist
Mõnikord satiiriline varjatud poolhumoristlik üllitis, mõnikord südamelt paotatud emotsionaalne lugu, mõnikord luuletused ja kirjanduslik looming, mõnikord segumasinast läbi käinud pajatus, mida ilmestavad mitmed juhuslikult pillutud lausestruktuurid, mis on seatud tekstiks esitlemaks minu mõtteid, arvamusi ja läbielamisi. Ridade vahel on nii mõndagi peidus. Head lugemist!
Tekstide loata kopeerimine, muutmine, kasutamine keelatud (sh meediaväljaannetes)! Tekstide kasutamiseks pöörduda blogi autori poole (autori e-mail: hundikoer@gmail.com) või tutvuge hinnakirjaga lehel "Autoritasude leping".

kolmapäev, 21. oktoober 2015

Haledate tüüpide välimääraja !WARNING!WARNING - siin tekstis võib leiduda solvanguid! Ärge lugege, nõrganärvilised haledad!

Minu ja K elulised keerdkäigud on viinud meid läbi mitmete vastassooisendite teemaliste  "õppeainete". Läbi juhuse on meile mõlemale korraga õppekavas ette sattunud just sellised ained, mis käsitlevad haledaid tüüpe. Kategoriseerides mehi haledateks ja õigeteks, seisneb nende erinevus eeskätt iseloomus ja käitumises. Välimusel on väiksem roll otsustamaks, millisesse meie loodud kategooriasse ta kuulub.

Kõigepealt. Miks on antud teemat oluline käsitleda? Analüüsid meie endi ja meie sõbrannade varasematest pretsedentidest on viinud meid järeldusele: olgu mees välimuselt, milline tahes, oluliselt suuremat tähtsust naise jaoks omab tema käitumine ja iseloom. See on just see, mis muudab mehe atraktiivseks. Kümnepallisüsteemis mõjutavad kõik välimusse mittepuutuvad omadused meeste hinnet umbaudu 6 punktilise kõikumisvahemikuga. Näiteks, kui mehe välimus on 8/10, ent temaga rääkides selgub, et oma iseloomu põhjal kaldub ta haledate meeste liigasse, siis jääb alles vaid 2/10. Sellisel juhul saavad nad ka naisi samal tasemel.

Mis on siis hale tüüp? Ma olen paar korda sellist asja maininud, kuid nüüd teen täpsemalt selgeks. Haledatel tüüpidel on päris mitu ühist tunnust ja nende kõige ühisem omadus on see, et neil on väga raske üldse mingit naist leida, sest haledus peletab naised eemale. Ehk mõnes välismaises kirjanduses öeldakse tihtipeale haledate tüüpide kohta ka, et liiga hea mees või nice guy vms, kuid noh, see ei ole tegelikult hea mees. See ei ole hea, kui sa oled põrandalapp, mees.Lisaks, et oleks lihtsam aru saada, kes on hale tüüp, siis seletan lühidalt ära, kes on MEES ja NAINE.

Mees peab olema nagu kindel tammepuu, kes ei allu mingitele kõikumistele, kes ei murdu ja kes KAITSEB endast nõrgemaid ja ka emotsionaalselt nõrgemaid (naisi). Tamme teeb pesa lind (NAINE). Lind on nagu naine, sest ta sädistab ja elab ja tsillib jne. Kuna naise emotsioonid ja tunded avalduvad rohkem kui meestel, siis naisi iseloomustabki linnu võime lennata nii üles kui ka alla, mis on tema meeleolude kõikumise väljenduseks. Mõnikord on linnul halb päev: ta lendab liiga alla. Tugev õige Tamm on linnu kaitseja ning ütleb talle allalennupeale, et ou, lind, lenda üles, sest seal all saab keegi su kätte! Allalend väljendab linnu ebastabiilsust mingis situatsioonis, kui temaga on raskem kommunikeeruda. Tamm ei lähe linnuga samale tasemele alla, muidu nad hukkuksid koos! Mõelge, kui tamm ka maha kukuks, siuke suur ja jurakas, no ja siis lind teeb maha pesa või? See tähendab, et tamm on see, kes oma tugevate juurtega ei lase mingil tuuleiilul alla minna, samamoodi toob ka linnu üles. Naine on kergemini mõjutatav selle jutu alusel välistest teguritest ja mees on see, kes aitab naist sellistes situatsioonides. Naine saab mehele loota.
Samamoodi, kui lind lendab liiga üles, siis tamm ütleb, et linnuke, tule palun alla, seal üleval on kotkad, kes su ära söövad. Tamm üles järgi ei lähe, vaid võtab oma okstega linnu turvaliselt enda peale tagasi. Aga kui tamm tahaks ise ka sinna üles minna? Tiriks oma kindlad juured maast lahti? Siis tal polegi ju tugevaid juuri olnud ja linnul poleks mitte mingit kaitset siis.
Nii, et selle jutu point on see, et mees on isik, kellel pole mingeid hormonaalseid ebabalanseeringuid ja ta jääb alati kindlaks, rahulikuks ja turvaliseks, nii et naine saab talle alati toetuda. Aga haleda mehe esimene tunnus on see, et ta ei teagi, et naine ja mees on erinevad ja ta läheb naise hormonaaletele kõikumistele kaasa nagu teine loll lind või pigem nagu lennuk ja põhjustab veel plahvatuse ka. Täisloll.
Tähendab, mees ei tohi alluda naise emotsionaalsele provokatsioonile ja ise emotsionaalseks muutuda. Näiteks: naine nutab, et kuradi mees, jätsid prügi välja viimata juba kümnendat korda! Hale mees: "kurat, ole vait, mida sa vingud, vii ise see välja! (vihane toon)". Ekstrahale mees: "..."(vahib kuskile ja teeb kök-mök). Õige mees: "Tule siia... aa, sa ei taha tulla, (võtab naiselt ümbert kinni ja paitab teda). Anna andeks, ma viin prügi välja kohe (rahulikul toonil ka veel!!!)". Piisavalt seda žesti korrates ei ole muud võimalust kui see, et naine rahuneb.


See oli siis normaalse suhte etalon. Kui hale mees oleks suhtes, siis ei suuda ta kõikumistega kaasa minna ja käitub nagu teine naine. Näiteks kui naine läheb liiga "alla" ehk liiga hädaldama hakkab, siis hale mees tuleb sinna "alla" järgi (nagu miks?!). Et sellist olukorda tasakaalustada, liigub naine veel rohkem "alla" ehk siis muutub veelgi emotsionaalsemaks (sest ta tahab mingitki normaalset reaktsiooni mehelt, mis oleks mehelik), ehk siis see tähendab veel rohkem kisa ja kära ja hädaldamist. Suhtes peab valitsema tasakaal. Ehk siis õiges suhtes mees ei lase naisel liialt pendeldada. Kui mees tasakaalu ei suuda hoida, siis ei saa normaalset suhet selle mehega luua. Naised otsivad tihtipeale siis parema. Sest naised tahavad tegelikult ka ise tasakaalus olla. Naised on sellises olukorras peegeldus mehest. Kui mees on piisavalt tasakaalukas, muutub ka naine selliseks ning üles-alla kõikumised muutuvad järjest väiksemaks. Ma olen märganud, et loomu poolest mehed isegi eelistavad selliseid kõikuvaid naisi. Eks selle põhjus ole see, et mehed tahavadki üllatusi, tormitsemist, tundeid ja tunda ennast tugeva mehena, kes suudab kaitset pakkuda.

Nüüd toon välja selgituseks haleda mehe tunnuseid ja jagan õpetussõnu nende tunnuste likvideerimiseks:

 • otsustusvõimetus. Õige mees on enesekindel ja suudab otsustada, mida teha ja kuhu minna ja seda olen ma oma blogis juba korduvalt maininud. Otsustusvõimetu on hale omadus ja haleda tüübi tavaline jutt on: "Mida sa ise teha tahaksid? Kas sulle see meeldiks? Mida sa sellest arvad? Vali sina." jne. Sellist juttu naisele ajab tavaliselt hoopis teine naine. Mees nii selgrootut juttu ajada ei tohi. Mees teeb seda, mida mees tahab. Õige mees ütleb: "Kallis, ma viin su sinna restorani sööma." ja nii on.
  Kui haledalt tüübilt küsida, mida ta ise teha tahaks, siis vastab ta tihti, et ei tea või vali ise.
  Õige mees ei tohi jätta muljet nagu ta ei suudaks otsustada.Ta peab jätma mulje: ma tean, mida ma tahan ja ma tean, kuidas seda saada. Samal ajal arvestab ta piisavalt ka naise soovida, kuid ei kleebi end kui tatt naise alla. Õige mees pakub välja põnevaid variante naisele, mida teha ning saab aru, kas naine neid soovib või ei. Enesekindlus on mehelik omadus. Ta peab naise jaoks enesega viibimise põnevaks tegema, pakkuma talle huvitavaid, ootamatuid, üllatavaid ja positiivseid tegevusi nii et naine ei peaks mõtlema ega pingutama "mida nüüd küll teha" ning samaaegselt oleks tal põnev ja ta naudiks momenti. Näiteks kui mees on kannatamatu, aga tegevus on lahe, siis muutub kannatamatu mees talutavamaks.
 • suutmatus vestelda. Hale mees on tavaliselt naisega rääkides vait ning ei vasta kohe, sest ta kaalutleb oma iga sõna mitu minutit läbi, sest ta kardab midagi valesti öelda ja kardab jätta endast halba muljet. Ma ei saa aru ise, mis ta peas toimub ja mis muljet ta siis jätta tahab, sest kust sa üldse teadma peaks, mis teisele inimesele nii väga meeldib, aga no igatahes ta ei oska mingitel teemadel kaasa rääkida, sest ta kardab, et on olemas õige ja vale vastus ning ta püüab vältida valesid.
  Haledate meestega ei ole võimalik sügavat vestlust üldse tekitadagi. Jutt nendega on peaasjalikult olmetasandil. Nad harva räägivad silmarõõmuga ambitsioonikalt sellest, mida võis Phoenixi linna torm elanike elus muuta ja sellega seonduvatest vandenõuteooriatest. Ilmastikutingimustest rääkides nad pigem mainivad, et "juba läks pimedaks" või "näed, hakkaski sadama". Samuti väga harva (mittekunagi) kuuleb neid hasardiga tutvustamas oma lemmikbändi või muusikastiili. Muusikast rääkides nad pigem mainivad "see sinu playlisti lugu....on täitsa....rütmikas". Arvatavasti on põhjus selles, et hale mees kardab, et kui ta avaldab oma päris arvamust, siis see äkki ei sobi tema printsessikesele ja see printsess põlgab nad ära.
  K-l on näide haleda mehega, kus ta rääkis tüübile oma negatiivsetest emotsioonidest seoses kooliga. Rääkis pika jutu maha, aga hale tüüp ei vastanud essugi, vaid mängis mängukassiga. Lõpuks surus ta kassi K-le näkku ja ütles "ära ole kurb". wtf. Võiks natukenegi kaasa rääkida, nõu anda või oma arvamust avaldada.
 • Ka mina kohtasin tüüpi, kes mängis minu mänguloomaga, sest ta ei osanud muud teha. See on vist ka üks haledike ühine omadus. Oskamatus rääkida ja siis võtavad nad kätte mingi suvalise asja ja mängivad sellega.
  Lisaks haleda tüübiga vesteldes läheb naine tavalisest rohkem närvi. Kujutage ise ette olukorda, et räägite oma arvamusest seoses olulise teemaga ning vestluskaaslaselt tuleb vaevu mingisugune oma arvamus suust välja. Tekib ju tunne, nagu vestluskaaslane ei austaks teid piisavalt, et ei suuda oma arvamustki teiega jagada?
  Õpetuseks võin öelda, et inimene peaks ikka rääkima sellest, mida ta tunneb ja arvab, muidugi mitte seda räigelt peale suruma, kuid oma arvamus on HUVITAV ja oluline ja näitab jälle olulist asja, mis haledatel meestel puudub - iseloomu. Hale mees, kui sa kardad, et naine saab vihaseks, et sina näiteks ei kuula sama muusikat, mida tema, siis mis siis? Näita talle, mis muusikat sina kuulad, äkki hakkab talle meeldima? Oled sa kunagi nii kaugele üldse mõelnud?!
 • oma huvide mitteomamine. Olgu, vahest on haledal tüübil siiski huvid ja hobid olemas, kuid neid on äärmiselt raske teada saada, sest tal tekivad armumisel uued hobid, milleks on "sama, mis sullegi" ja "see, mis sulle ka meeldib". Vähemalt selline mulje jääb naisele. Arvatavasti jälle seetõttu, et haledik kardab, et need huvid ei meeldi naisele ja siis ei meeldi kogu tema hale olemus naisele.
  Huvitaval inimesel ja samamoodi ka huvitaval mehel on oma hobid olemas. Nähes inimest sära silmades rääkimas oma kogemustest hobuste taltsutamisel on väga huvitav, tahaks ka ise proovida (ok, ma ei usu, et haledad mehed hobuseid suudavad ratsastada). Aga põhimõte on sama, kui on mingi huvi endal, siis jaga huvisid ka kaaslasega. 
 • oskamatus tundeid väljendada. Haledate meeste kõige lollakam omadus on suruda end talla alla nagu kleepuv näts ja võtta kõik maas vedelev sitt enda külge ja siis kannatada seal kuni neid jõuga talla alt maha kakutakse. Ehk siis konkreetne näide: naine ärritub mingi asja peale ja ütleb haledale mehele midagi halvasti. Mees vaatab naist, sitahädanägu peas ja on lihtsalt VAIT. Ofcourse, pole raske aru saada, et see ärritab naist veelgi. Siis mees tahab ära minna ja reaalse põhjuse asemel toob ta vabanduseks midagi seesugust: "oi, ma mõtlesin, et ma lähen täna jalutama." Naine: "oot, me olime ju kokku leppinud koos kinnomineku. Kas ma pean üksi minema?" Mees: "noh, jah." Naine: "Miks sa siis nüüd jalutama lähed järsku?" Mees: "kök-mök" Oli ju hale? Mees lihtsalt ei suuda otsustaval hetkel öelda, et vabandust, aga sind, naine, ärritas miski, palun räägi mulle täpsemalt ja üldse tule mulle kaissu seniks kuni sa sellest täpsemalt rääkida saad. Hale mees lihtsalt põgeneb situatsioonist ja ei suuda isegi oma põgenemist põhjendada. Extrahale, Kui mees ka reaalselt rohkem ei kannata, siis nii ta ka ütleb, et teda riivas see ja ta peab minema selle üle järgi mõtlema. Kas vaene naine peab olema mingi mõtetelugeja ka veel ja aru saama iseenesest, et miski ärritas sind, kui sa ise oma tundeid ei väljenda? Sellest näitest veel hullem on see, kui meest ärritav asi juhtus näiteks paar tundi või isegi paar päeva tagasi. Siit mul haledatele küsimus - kuidas sa suudad paska enda sees nii kaua hoida ja miks?
 • oskamatus läheneda füüsiliselt. Enamasti on haledatele meestele naised vist ise lähenenud või midagi muud sarnast juhtunud, kui neil meestel õnnekombel on kogemused naistega olemas. Hale mees ei leia kunagi sobivat varianti naisele läheneda. Ta ei saa lähenemisest ka siis aru, kui naine tal otse ees seisab ja näiteks pluusi ära võtab. Hale mees lihtsalt teeb oma tavalist "kök-mök" ja ei tea, mida teha. Muidugi tal on tahtmine naist katsuda, aga ta ei tee seda jälle seetõttu, et ta kujutab ette, et äkki see naisele ei meeldi või midagi. Kle, mees, lase oma sisemised tahtmised valla äkki ka, eks. Selle asemel hale mees püüab kasutada "nippe", mida ta on kuskil filmides näinud. Näiteks äramineku eel püüab ta naist suudelda. Aga ta ei oska seda teha ja teeb seda äärmiselt kohmakalt, öeldes enne ehk jälle mingi kök ja mök ja hehe ning siis hoiab äkki naist veidi kauem kinni kallistades. Muidugi selline mökutamine on veider ning haletusest võib naine suudelda meest.
  Hale mees lahendab sellist probleemi näiteks end täis juues või siis läheneb naisele siis, kui on temaga alles väga kaua aega koos veetnud. Juua täis peaga julgeb ta rohkem, kuid see on hale. Rahva ees ei julge see haledik üldse naisele läheneda. Kahjuks peab arvestama, et naistele just meeldib koos kuskil käies olla füüsilises kontaktis (kui talle mees meeldib).
  Normaalne mees, kui ta naist tahab, võtab talt näiteks tema lähedal seistes ümbert kinni, teeb paar ilusat komplimenti (mis ei ole kohmakad ja kök-mök) ning kui naine talle ligemale tuleb, siis ka suudleb. Hale mees ei saaks sellega kunagi hakkama. Ta ei oskaks naisest siis ka ümbert kinni võtta, kui naine täpselt tema kõrvale seisab avatud poosis. Ma arvan, et haledal mehel läheb kõvaks, seepärast ta vist maha vahibki ja kuskile häbenema läheb ja piinlikult naeratab. Meestel lähebki kõvaks esiteks ja teiseks see pole häbiväärne ja kolmandaks, kui sul on võimalus väljendada oma tahtmist saada seda naist, siis kasuta võimalust. Ahjaa, hale mees ei osanud tundeid ju ka väljendada.

Kust tekivad haledad mehed?
Eksamineerinud ettejuhtuvaid haledaid mehi, oleme avastanud ühised küljed neil kõigil, mis on neid elus sinna viinud:
 • haledal mehel on olnud enamasti eluaegne kindel sõprusringkond, kust puuduvad muudatused ning sõbrad võtavad kõiki ilusti võrdsetena. See on koht, kus mees julgeb enam-vähem olla tema ise ning julgeb suhelda. Nii et see mees pole eriti kogenud olukordi, kus järsku ilmuvad uued inimesed. Kui sõprusringkonnas on naised, siis on need tema sõprade-vendade jne naised. Nii et hale mees ikkagi ei tea naistest midagi.
 • suhe naistega on olnud minimaalne. Tavaliselt seksuaalseid suhteid on olnud ikka päris vähe, kui üldse. Oleneb ka vanusest ja millised on olnud eelnevad suhted ja kui pikad. Aga enamjaolt, kui neil on naised olnud, siis on suhe tekkinud naise iseenda initsiatiivil. Näiteks naine muutus ise korraks meheks ja lähenes füüsiliselt või kutsus halediku välja või muul põhjusel. Kui suhe on lõppenud, on siin ka alapunkt:
  • Haleda mehe eelnevad suhted on tihtipeale lõppenud nii, et naine on jätnud mehe maha. Mahajätmise põhjuseks on enamasti olnud see, et naine lihtsalt leidis uue mehe, kes pole nii hale. Ussitav naine on vahel ka haledat meest maksimaalselt ära ka kasutanud, näiteks teda enne eelnevalt petnud, saades veel kõik, mis võtta annab. Mõni parem naine ütleb lihtsalt, et jou, mul tunded kadusid sinu vastu ja tekkisid selle uue mehe vastu. Tegelik põhjus tunnete kadumises ongi see, et naine ei suuda pikalt haledikuga olla.

Kui eelnevast tekstist tundsid ära, et sul on ka mõned haleda mehe soovitused, siis arvesta sellega, et meestel mängib iseloom välimuse ja kogu isiksuse meeldivuses väga suurt rolli. Meenuta neid punkte, mida haledus su isiksuselt eemaldab. Püüa alustada endast, mitte ära otsi viga naistest. AGA, haledatel meestel on suur potentsiaal olla tegelikult parim kaaslane... jätkame sellega. Haledust on tegelikult lihtne kõrvaldada.

Pean väga oluliseks mainida haledate meeste plusse, mis on enamjaolt väga suured ja see on kõige suurem põhjus, miks nad endale naisi saavad. Kui haledikud kaotaks kõik oma haledad omadused ära ja jätaks alles need plussid, oleksid nad reaalselt ideaalmehed! Seetõttu ei võtagi haledus maha 10 punkti kümnest, vaid ainult 6, sest need plussid on tõesti suhtes väga olulised omadused ja meelitavad naisi ligi. Plussid:
 • Hale mees on tihtipeale täiesti võimeline ja helde jagama evolutsiooniliselt naise jaoks väga olulist väärtust, milleks on võimalus jagada oma kalli kaaslasega oma territooriumi ja varalisi väärtusi. Mees ei ole kitsi ja ihne, vaid täiesti nõus maksma naise eest restoranis käies, tegema välja kinopileti ja toob vahel ehk ka kingitusi. Armas on näiteks, kui ta teeb ettepaneku, et tema maksab ja enesekindlalt. See on väga suur pluss. Reaalselt. Naise jaoks on oluline, et kaaslane suudaks teda toetada alati ja ka kõige raskemal hetkel (rasedusel, lapsetoitmisel), sest naise organismile on lapsesaamine kulukas (seda mõtleb inimene kui loom alateadlikult). Ok, ma olen kohanud ka ühte haledat, kellel see omadus puudus ja see on kohutav.
 • Hale mees on enamasti väga empaatiline ja mõistev. Ta püüab teha teise tuju heaks (kuid ta ei oska) ning mõtleb palju, kuidas teine end tunneb. Aga nojah, ega sellest suurt kasu pole, kui ta ennast tahaplaanile jätab.
Haledad mehed võivad saada endale naisi küll, kui nad jätavad end haledaks. Ainult sel juhul, peavad nad arvestama, et see naine võib olla kohale tulnud mehe raha peale ja surub oma mehe haledusest tekkinud stressi pidevalt maha ja läheb käib teiste meestega, et oma emotsionaalsust stabiliseerida. Naine vajab tuge ja tasakaalu.
Lisaks võib hale mees ka päriselt naisele meeldida (ilmselgelt), sest tihtipeale naine näebki sellises mehes potentsiaali, kuid sageli naised ei jaksa seda meest ümber õpetada, kuid mõni naine kannatab rohkem. Jah, hale mees, sinus ON potentsiaali, päriselt, kõik ei ole veel kadunud. Need on enamasti naised, kes tahavad sind õpetada paremuse poole ja suudavad veeta sinuga palju aega koos vaatamata sellele, et sa oled ise otsustusvõimetu. Nad annavad väikeseid vihjeid, millised mehed neile meeldivad ja mis neile inimeste puhul meeldib. Tihtipeale on nad maininud, et neile meeldib, kui mees teeb üllatusi (otsustusvõime) või midagi muud sellist. Kui sellist naist kohtad, hale mees, siis püüa pingutada ja ära ole pessimistlik sitakott, vaid reaalselt, ole see, kes sa SISIMAS oled! Näita ja ava end teisele inimesele! Ma siiski usun, et igal haledal mehel on iseloom olemas, vähemalt loodan.

Mees, kui sa oled hale, ei ole veel miski kadunud! Kui sul on need kaks suurt plussi küljes (seepärast ei lähegi kümnepallisüsteemis 10 kümnest maha), siis arenda end ja oled varsti see, keda sulle võrdsed tahavad! Palun, Eesti iibe nimel!

1 kommentaar:

 1. Väga tore ja sisukas artikkel. Pean kahjuks küll nentima, et ma ei tundnud ennast ära üheski teie poolt esitatud mehe tüübis. Samas, ma olengi eriline, teistsugune ja härrasmehelik. Täielik vastand tänapäevasele alpha/beta mehele. Ma olen domineeriv kuid hell, ma armastan aga vallutan. Nähes kedagi, kes pakub mulle silmarõõmu, ma lähenen, kallutan oma kaabut, pilgutan silma ja kutsun neiu kohvile, tantsule või vedelikku(MITTE ALKOHOOLSET!!!!!!!) tarbima.
  Ma jumaldan traditsioonilist perekonnamudelit, kus mees toob koju leiva, naine tõmbab tolmu, haldab lapsi ja hoiab ennast ilusana. Samas, ma pooldan feministi ja ma mõistan naiste igapäevast võitlust.. Selle kõige kõrvalt võib naine muidugi minna poole kohaga tööle nt sekretäriks, kassapidajaks või trammijuhiks. Naisel küll võivad olla ambitsioone aga kahe ambitsioonika inimese põrkumine ei oleks kasulik kummagi karjääri arenguks.
  Ma tean, ma tundun ideaalne aga eks minulgi on oma nõrkusi. Ma suhtlen naistega igapäev ning ma olen naisepidamist harjutanud enda Mirajane Straussi body pillowiga. Üritan arvestada tema iga võimaliku vajadusega ning hoolitseda ja aidata teda, toetada teda ning kui ta räägiks, siis kindlasti ka kuulaks teda. Õnneks, temal karjääri pole, nii et see lahkhelisi ei tekita- samas, ta ei korista ning ilusana ei pea ta ennast hoidma.

  Palun vasta,

  Simmo.

  VastaKustuta