Blogist

Blogist
Mõnikord satiiriline varjatud poolhumoristlik üllitis, mõnikord südamelt paotatud emotsionaalne lugu, mõnikord luuletused ja kirjanduslik looming, mõnikord segumasinast läbi käinud pajatus, mida ilmestavad mitmed juhuslikult pillutud lausestruktuurid, mis on seatud tekstiks esitlemaks minu mõtteid, arvamusi ja läbielamisi. Ridade vahel on nii mõndagi peidus. Head lugemist!
Tekstide loata kopeerimine, muutmine, kasutamine keelatud (sh meediaväljaannetes)! Tekstide kasutamiseks pöörduda blogi autori poole (autori e-mail: hundikoer@gmail.com) või tutvuge hinnakirjaga lehel "Autoritasude leping".

reede, 7. november 2014

Aja kohta valetamine

Kas olete kuulnud, kuidas koolis räägitakse, et näed, kui on 30EAP semestris ja 1 EAP on 26 h, siis ju kulub semestris selleks 780 h, kuid meil on ju mitu kuud semestris. Lausa 16 nädalat võib vist öelda. Ja need tunnid jagatud nädalate peale on ainult 48,75 h. Oi kui vähe, eks ju! Sest nädalas on muidu ju lausa 168 tundi! Nii et mis see mõned tunnid kooli ikka ära ole.
Aga mõtleme nüüd loogiliselt. Kui jagada kõik see kooliasjade arv nädala peale ära, nii et arvestame isegi puhkamiseks mõeldud nädalavahetust, saame ainult umbes 7 tundi päevas. See on ju vähe, eks!
Kui jaotame selle ainult esmaspäevast reedeni, tuleb kooliasju 9,75 tundi päevas. Aga no mis see siis ära ei ole. Päevas on ju lausa 24 tundi, nii palju ju.
Jah, sel juures unustatakse see, et ärkamisele läheb hommikul midagi tunnitaolist, kui tõusta, riietuda, pesta, süüa, juua. Lisaks oluline osa päevast on TRANSPORT. Me lähme sinna, kuhu õpime ja tuleme sealt. Alati ei ole ka loengud järjest ja need paar tundi seal vahel raiskavad aega. Võime siis öelda, et päevas võib minna umbes 3 h sellele ärkamise+liikumise jamale.
Siis veel magamine 8 h päevas. Mina tõesti magan rohkem, 9 tundi, aga mõni suudab ka 7 h ainult.
Siis muidugi ka see, et inimene tahab ju päevas õhtul pesemas käia, mõne sõbraga rääkida ja ka SÜÜA ja süüa teha! See võtab ka mingi 3 tundi tegelikult küll ära.
Muud mõttetud tegevused võtavad siis päevas 14 tundi. Ja peab olema siis ütleme ümardades allapoole, et 9 h aega kooliasjadeks. See on kõik kokku 23 tundi juba. Jee! Meil on 1 tund päevas lausa ju oma vaba aega!
Muidugi ei loetlenud ma kõike, mis siin inimesel päevas tegemiseks kulub. Selleks võivad kindlasti olla loomadega tegelemine, kellel need on, enda meikimine, riiete ja asjade hooldamine, koristamine jne tegevused, mis tegelikult võtavad siiski aega ära.
Ning jutt ei olnud vaid sellest, mida räägitakse koolis, vaid soov tähelepanu viia asjaolule, et kui öeldakse, et mingi asi võtab vaid mõne tunni päevas või mingis ajas, siis mõelda rohkem järgi, kui palju see asi tegelikult võtab. Sest kui selle tegemiseks peab näiteks hommikul vara kuskile minema, lisandub sinna otsa ju tund aega ärkamisprotseduure pluss transpordiaeg, mis võib võtta ka isegi tunni ning pärast ka transport tagasi. Lisaks kui on tegevuse sees pausid, võtavad ka need märkamatult aega vähemaks. Seepärast tasub enne mõelda, kui keegi hakkab aja kohta patrama, et näed see 5 tundi päevas kuskil pole ju midagi, ülejäänud ajal tee mis tahad!

Muidugi ka need lahedad inimesed, kes valetavad, mis ajal nad helistavad, tulevad või millal nad midagi tehtud saavad või võla makstud, kuid seda ei tee ja siis veel on sinu peale vihased, et sa neile meelde tuletad nende ebakompetentsust ajaarvestamises.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar