Blogist

Blogist
Mõnikord satiiriline varjatud poolhumoristlik üllitis, mõnikord südamelt paotatud emotsionaalne lugu, mõnikord luuletused ja kirjanduslik looming, mõnikord segumasinast läbi käinud pajatus, mida ilmestavad mitmed juhuslikult pillutud lausestruktuurid, mis on seatud tekstiks esitlemaks minu mõtteid, arvamusi ja läbielamisi. Ridade vahel on nii mõndagi peidus. Head lugemist!
Tekstide loata kopeerimine, muutmine, kasutamine keelatud (sh meediaväljaannetes)! Tekstide kasutamiseks pöörduda blogi autori poole (autori e-mail: hundikoer@gmail.com) või tutvuge hinnakirjaga lehel "Autoritasude leping".

reede, 18. veebruar 2011

Kool on eriti äge

Ma olen nüüd terve elu koolis käinud ja oskan õige seisukoha tuua selle kohta. Ma tean ja, et on palju inimesi, kes igatssevad kooliaega taga ja räägivad kui lahe ja tore see oli jne. Selle kohta öeldakse, et inimese ajul on kalduvus kehvad mälestused kustutada, et edasi elada parem oleks. Parem kirjutan, kui tore on koolis käia, enne kui minu aju teeb ka otsuse mulle ainult häid mälestusi jagada.
Ehk siis kool on tegelikult koht, mis otsustab KÕIK õpilase eest ära. Trennid, raamatud, tegevused, hobid, joonistustegevused ja isegi filmid. Vaba aja eemaldab ka, igaks juhuks no, et andekal inimesel poleks aega millegi põnevaga tegeleda. Tegelikult on lapsed kooli minnes andekad, aga hiljem on vähestel andekusest veel midagi järgi.
Kehalise kasvatuse tunnid on koolis, kus sunnitakse higistama ja värki. Lihased peaks ju puhkama ka mõnikord ja äkki tahab laps ise mingis trennis käia.. aga no ei, just piinles koolis haledas võimlas.
Mõni isik tahaks raamatuid lugeda, fännab neid. Nagu mina. Ma lugesin ühte raamatusarja, aga veits raskeks läks, kui mul oli sunniviisiliselt pealetopitud muud raamatud, mille lugemine on küll kasulik, aga tahaks ka enda raamatut lugeda ju. Lihtsalt ei saa nii palju korraga.
Okei, inimesed töötavad nt 8 tundi päevas ja siis saavad koju puhkama. Õpilased passivad koolis ka 8 tundi päevas, aga selle asemel, et koju puhkama tulla, peavad nad kodutöid tegema. Hästi tore on neid kolm tundi järjest teha. Võiks ainult kontrolltöödeks õppimised olla, aga nooja, mis teha.
Kunstitunnid on mõttetud, keegi ei tohi joonistada, mida tema soovib, vaid seda, mida kästakse.
Ma ei viitsi rohkem mõelda. Põhimõte on selles, et koolis tehakse inimestest ühesugune mass ja ma õppisin koolis, et mass on loll.
On koole, kus tõesti peab vähem õppima, aga teeks äkki nii, et koolis saadaksegi targaks ja arendatakse loovust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar